kreatywny szablon - Mózg na warsztat Your new title here

Kreatywny Umysł

kurs trenerski
&
innowacja pedagogiczna

motyw przewodni:

UWAŻNOŚĆ, KONCENTRACJA i STAN FLOW

w uczeniu się

Zostań certyfikowanym  Trenerem Technik Efektywnej Nauki i  zdobądź najważniejsze umiejętności skutecznego nauczyciela i pedagoga. 

Finalistka Tony Buzan Book Awards 2021 zaprasza do udziału w III edycji kursu Kreatywny Umysł, opartego na filarach neurodydaktyki.

 

online, na żywo
16-17 sierpnia 2023  

Czym jest Kreatywny Umysł?

Kreatywny Umysł to kurs dla nauczycieli, dzięki któremu – w formie innowacyjnego projektu edukacyjnego
– rozwiniesz swój pedagogiczny warsztat, a wraz z nim kluczowe kompetencje przyszłości uczniów. Kurs realizuje także politykę oświatową państwa (Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030) w obszarach rozwijania umiejętności w edukacji formalnej (kadry uczące), planowania uczenia się przez całe życie oraz rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży

Jak odbywa się kurs?

Dwudniowy kurs składa się z 8 modułów poprowadzonych na żywo w formie warsztatów (łącznie 16h dydaktycznych)
Wszyscy uczestnicy otrzymują  nieograniczony dostęp do zasobów platformy (nagrań z kursu, materiałów i innych narzędzi) przez kolejnych 6 miesięcy.

"Najwyższym poziomem umiejętności edukacyjnych, jest sztuka obudzenia kreatywności, przy wykorzystaniu prostych pomocy dydaktycznych"
— Albert Einstein

Czego nauczysz się podczas kursu Kreatywny Umysł?

Warsztat "Sztuka mindmappingu i nauka kreatywności"

Tu dowiesz się co to znaczy uczyć się, poznasz sztukę mindmapinngu i nielinearnych sposobów notowania, a także poznasz neuropsychologiczne procesy rozwijania kreatywności. Dowiesz się jak ją ćwiczyć i jak wykorzystać tę wiedzę w szkolnej praktyce.

5h dydaktycznych

Warsztat "Koncentracja i uważność"

Tu dowiesz się jak zwiększyć poziom koncentracji uczniów na lekcji. Poznasz także proste techniki mindfulness oraz nauczysz się przeprowadzać wśród uczniów ćwiczenia relaksacyjne, redukujące stres i przygotowujące mózg ucznia do pracy na lekcji

4h dydaktyczne

Warsztat "Pamieć i mnemotechniki"

Tu dowiesz się dlaczego uczeń zapomina i jak sprawić, żeby zapamiętał treść lekcji. Tu nauczysz się też pokazywać uczniom jak działają mnemotechniki i jak wykorzystywać je do szkolnej nauki. Poznasz też sposoby na projektowanie lekcji w zgodzie z prawami pamięci

3h dydaktyczne

Metodyka zajęć dla uczniów Kreatywny Umysł i warsztat rozwojowego nauczyciela

Tu dowiesz się jak tę całą wiedzę wprawić w ruch i poprowadzić w formie zajęć, lekcji lub kursu. Otrzymasz też narzędzia do rozwijania motywacji wewnetrznej, dzięki której uczniowie będą aktywni i zaangażowani cały szkolny rok

4h dydaktyczne

Ten kurs będzie najlepszy dla nauczycieli , którzy:

Nie ma znaczenia na jakim etapie edukacyjnym, ani jakiego przedmiotu uczysz.

Scenariusze do projektu  Kreatywny Umysł skonstruowane są w taki sposób, by można było pracować z nimi w klasach I-III, IV-VIII, w klasach szkół średnich, a w wielu obszarach także z dorosłymi. Możesz wykorzystać je prowadząc projekt od A do Z albo wybrać z nich te treści, które odpowiedzą na Twoje aktualne potrzeby. 

Co zyskają Twoi uczniowie?

Przede wszystkim fascynujące zajęcia, na których odkryją  ogromny potencjał jaki drzemie w ich kreatywnych umysłach.  Co więcej, dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas tego kursu, będziesz mogła:

pomóc uczniom z trudnościami dzięki pokazaniu, że błędy i porażki są elementami nauki

pokazać kierunki i narzędzia do rozwoju uczniom zdolnym

nauczyć dzieci/ młodzież samodzielnego uczenia się do sprawdzianów i egzaminów

inspirować do twórczego działania, podejmowania wyzwań, inicjatywy i rozwoju

pracować ze zmotywowaną własnym rozwojem, zaangażowaną grupą uczniów

cieszyć się z rezultatów jakie osiągają Twoi uczniowie (wieokrotnie usłyszysz "Dziękuję" lub "Dzięki tej technice, którą mi Pani pokazała nauczyłam się....")

"Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz rzeczywiście wykonywać, a nie tylko myśleć o niej."
— Ken Robinson

Kto poprowadzi kurs?

Olga Woj

Neurodydaktyczka, skuteczna i energiczna trenerka kadry pedagogicznej. Autorka szkoleń z efetywnych narzędzi edukacyjnych dla nauczycieli, trenerów, pedagaogów i lektorów, załozycielka  Mózg na Warsztat-Edukacja dla Uczących.

.Jest założycielką szkoły języka angielskiego dla dzieci i współtwórczonią metody Discovery English, w której jest autorką programów edukacyjnych i podręczników.

Ponadto jako metodyczka Akademii Nauki wyszkoliła już ponad 1.000 Trenerów Biegłego Czytania i Rozwoju Mocy Mózgu w całej Polsce. Autorka artukułów w Głosie Pedagogicznym w ramach cyklu “Kompetencje przyszłości”.

Zdobywczyni prestiżowej statuetki LIDER Branży Edukacyjnej 2020 i finalistka Tony Buzan Book Awards 2021  dzięki książce Creative Mind, na kanwie której powstały scenariusze do tej innowacji pedagogicznej

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu szkoleń i materiałów dla nauczyclei powstał niniejszy kurs, a jego uczestnicy jako pierwsi w Polsce będą mieli dostęp do scenariuszy, które stanowią jej sedno.

Gość specjalny

Przemysław Bulski

Hipnoterapeuta kliniczny, trener oddechu i medytacji, naturoterapeuta. Nauczyciel i szkoleniowiec przygotowujący mentalnie do życiowych wystąpień olimpijczyków i innych sportowców.  Dzięki wyjątkowej umiejętności dzielenia się wiedzą, łączącą humor, prosty przekaz i doświadczenie, pokazuje jak wprowadzać stan flow w uczeniu się i szerokim życiowym kontekście.

Jakie warsztaty przeprowadzi nasz gość?

Stan flow w uczeniu się (2h dyd.)

Podczas tego warsztatu zobaczysz jak wykorzystać maksimum swojego potencjału w danym momencie. Dowiesz się czym jest stan flow,  i co zrobić, by pojawiał się jak najczęściej. To tu dostaniesz narzędzia, które pozwolą Ci zredukować stres i nauczyć tego Twoich podopiecznych.

3 powody dla których warto wziąć udział w kursie " Kreatywny Umysł online

Powyższych korzyści nie da Tobie kurs stacjonarny. 

A szkoleniowa energia… coż, przeczytaj poniżej opinie uczestników warsztatów Olgi:

Zobacz co o "Kreatywnym Umyśle" mówią uczestnicy I i II edycji

Podczas tego dwudniowego, niezwykle inspirującego kursu:

Nauczysz się

prowadzić projekt Kreatywny Umysł, dzięki któremu Twoi podopieczni będą zmotywowani do nauki własnym rozwojem.

Dowiesz się

jak wspierać uczniów w poczuciu własnej watrości i rozwijaniu ich motywacji wewnętrznej

Otrzymasz imienny certyfikat

potwierdzający Twoje kompetencje oraz uprawnienia do prowadzenia projektu Kreatywny Umysł w Twojej szkole.

Dostaniesz

skrypt z 24 scenariuszami (w tym 12 nowych, niepublikowanych nigdzie wcześniej) do przeprowadzenia zajęć z Kreatywnego Umysłu, dedykowane temu programowi karty pracy, tablice obrazkowe oraz kartę innowacji wraz ze szczegółowym programem uwzględniającym przewidywane efekty. Scenariusze są gotowe do używania na lekcjach wychowawczych, przedmiotowych, świetlicowych, kółkach zainteresowań czy zajęciach indywidualnych.

Zyskasz

lub usprawnisz kluzowe kompetencje przyszłości takie jak kreatywność, myślenie krytyczne i innowacyjne oraz dostaniesz mnóstwo inspiracji i materiałów do tego jak rozwijać te kompetencje na swoich zajęciach.

 

Po tym kursie z pewnością nie będziesz już tym samym nauczycielem 🙂

Co jeszcze otrzymujesz wraz z powyższymi kompetencjami?

Każdy uczestnik otrzyma w trakcie szkolenia ebook  “Podręcznik Trenera Kreatywnego Umysłu” ze scenariuszami, dzięki któremu będzie wiedział jak prowadzić te wyjątkowe zajęcia. Publikacja zawiara bezcenne wskazówki metodyczne rozwijające pedagogiczny warsztat oraz 24 scenariusze zajęć do zajęć “Kreatywny Umysł”. (Ponad 130 stron)

Po zakupie szkolenia będzie on dostępny do pobrania z platformy, do której dostaniesz dostęp. 

Twój imienny certyfikat będzie symblolicznym dowodem kompetencji, które zyskasz. Będzie możliwy do pobrania po zalogowaniu do kursu. Osoby korzystające z PROMOCJI DLA ZDECYDOWANYCH otrzymują imienny certyfikat z oryginalnym hologramem z wysyłką GRATIS. 

Certyfikat wydany jest na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652)

Łączna wartość zestawu z kursem to 599 zł

Promocja dla Zdecydowanych - udział w tegorocznej III edycji w najniższej cenie z GRATISAMI
599
359 Promocja do 30 czerwca 2023
  • 399 zł - kurs trenerski online (16h dyd.)
  • 92 zł - E-book "Podręcznik Trenera Kreatywnego Umysłu ze scenariuszami i kartami wyzwań GRATIS
  • 49 zł - Imienny certyfikat z hologramem i wysyłką GRATIS
  • 59 zł - Dostęp do wybranego nagrania szkolenia Webi Zone GRATIS
  • Dostęp do nagrań z kursu na 6 m-cy

Brałaś udział w poprzednich edycjach? Zobacz, co nowego czeka Cię w trzeciej!

12 nowych scenariuszy

Koljne scenaiusze to kolejne przygody w głąb uczącego się mózgu. II część zajęć KU przeprowadza uczniów i nauczycieli przez świat mózgu trójjedynego i jego ewolucyjnie uwarunkwanej reakcji na stresujące sytuacje.

Nowa wiedza

Dzięki najnowszej wiedzy z dziedziny neuronauk dowiesz się jak rozwijać umiejętność koncentracji i praktykowania uważności w realiach szkolnych. Prowadząca pokaże całkiem nowy materiał i wyposaży uczestników w kolejne praktyczne narzędzia.

zorganizowana dokumentacja

Uczestnicy otrzymają przykładową Kartę Innowacji do projektu Kreatywny Umysł oraz plan z rozkładem materiału i wyszczególnionymi kompentencjami zdobywanymi przez uczniów, a także przykładowe sposoby na ewaluację.

Energia, motywacja i inspiracja

Jeśli uczestniczyłaś w poprzedniej edycji z pewnością już wiesz, że energi otrzymasz tu mnóstwo:) Motywacja do rozwoju i działania w nowym roku szkolnym i mnóstwo nowych inspiracji pedagogicznych - to czeka Cię po ukończeniu kolejnej edycji KU.

Pytania i odpowiedzi

Wykup dostęp klikając ” Chcę wziąć udział w szkoleniu” lub napisz na adres kontakt@mozgnawarsztat.pl z prośbą o fakturę przelewową

Na Twoją skrzynkę mailową przyjdzie link z wygenerowanym dla Ciebie hasłem. To link do naszej platformy. Tam czekają już na Ciebie materiały, dokumenty do wprowadzenia innowacji, inspiracje, prezentacje Prowadzącej, a także najważniejsze – nagrania wszystkich warsztatów.

  1. Po dokonaniu zakupu otrzymasz na podany adres email link z loginem i hasłem. Przygotuj ładny zeszyt z gładkimi lub kropkowanymi kartkami i możesz zacząć się rozwijać 🙂

Pisz na kontakt@mozgnawarsztat.pl

Dołącz do społeczności
Mózg na Warsztat- Edukacja dla Uczących na Facebooku
i
Instagramie

"Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz"
— Maya Angelou