Edukacja dla Uczących Your new title here Skip to content

O mnie

Olga Woj

Neurodydaktyczka, trenerka kadry pedagogicznej i autorka szkoleń z efektywnych narzędzi edukacyjnych dla nauczycieli, trenerów, pedagogów i lektorów. Od 2020 roku dzieli się swoim doświadczeniem tworząc Mózg na Warsztat-Edukację dla Uczących.

Założycielka i właścicielka szkoły języka angielskiego dla dzieci i współtwórczyni metody Discovery English oraz autorka programów edukacyjnych do nauki języka angielskiego.

Swoje doświadczenie trenerskie zdobywała m. in. jako metodyczka Akademii Nauki, a także ogromna miłośniczka uczenia mnemotechnik i twórczego notowania. Wyszkoliła już ponad 1.000 Trenerów Biegłego Czytania i Rozwoju Mocy Mózgu w całej Polsce.

Zdobywczyni prestiżowej statuetki LIDER Branży Edukacyjnej 2020 i finalistka Tony Buzan Book Awards 2021 dzięki książce Creative Mind - na kanwie której powstała innowacja i kurs trenerski Kreatywny Umysł. Opisane w konkursowej książce techniki efektywnej nauki są kanwą scenariuszy do innowacji pedagogicznej Kreatywny Umysł, które powstały z myślą o uczniach i nauczycielach chcących nauczyć uczenia się i innywch ważnych kompetencji przyszłości.

Od 2022 roku jest także autorką artykułów w miesięczniku Głos Pedagogiczny w ramach cyku Komeptencje Przyszłości

wybrane publikacje

"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."​
— Gandhi Mahatma

Mózg na Warsztat powstał z potrzeby nauczycieli, którym sama jestem. Na studiach pedagogicznych nie uczy się nas tego, co powinno być podstawą edukacji – umiejętności uczenia się, bycia sprawczym, twórczym i krytycznie myślącym. 

Sama zobacz.

Czy Twoi uczniowie  wiedzą jak się uczyć i zapamiętywać? Czy wiedzą jakie techniki mają do wyboru, gdy przyjdzie im wykuć na blachę definicje podane do zeszytu? Czy wiedzą, że tylko trudne rzeczy rozwijają ich mózg, a ponoszenie porażek jest immanentną cechą sukcesu? 

Umiejętność uczenia się to podstawa życia człowieka. Tymczasem w polskich szkołach nadal uczy się powielając przestażałe i nieaktualne modele.  Moim zdaniem edukacja powinna skupiać się dziś na wzmacnianiu kompetencji, a nie jednostonnej transmisji danych w kierunku aktywny nadawca (nauczyciel) – pasywny odbiorca (uczeń).

I te zmiany już się dzieją. 

Celem Mózgu na Warsztat jest pokazywanie jak w szkolnych realiach korzystać z wiedzy jaką daje neuronauka. Nieustannie poszerzająca się wiedza o mózgu pozwala na stworzenie takich zajęć, materiałów, które pozwolą Tobie uczyć z odprężeniem i satysfakcją 

Jako neurodydaktyczka,  ekspert od skutecznej nauki i biegłego czytnia, trenerka kadry pedagogicznej i założycielka szkoły językowej dla dzieci chcę oddawać w Twoje ręce  przetestowane narzędzia.  Narzędzia przynoszące pozytywną zmianę w polskiej szkole.

Cieszę się, że jesteś.

Olga Woj

O Mózgu Na Warsztat

Edukacja i nauczanie z satysfakcją

Wiele lat pracy i badań jako trener efektywnej nauki przekonały mnie, że takie miejsce jak  Mózg na Warsztat – Edukacja dla Uczących jest nam bardzo potrzebne. Tu odkryjesz jak uczyć w zgodzie z naturą mózgu i dostaniesz na to sprawdzone narzedzia opracowane w formie nowoczesnej metodyki nauczania.

„Tylko ci, którzy ryzykują pójściem za daleko, mogą odkryć, jak daleko można pójść.”
​
— T.S. Eliot

Opinie

„Przypadkiem w grudniu znalazłam się na Pani webi ... i pewnie to Pani nie zdziwi: załapałam bakcyla:) Te ferie spędzam w Pani towarzystwie i mam nadzieję, że moje lekcje staną ciekawsze i dynamiczne.”
Agnieszka
Uczestniczka Webi Środy
” Muszę podziękować za to co Pani robi dla nauczycieli. Sama jestem nauczycielką języka angielskiego. Jestem zachwycona Pani energią, pomysłami, sposobem przekazywania wiedzy. Jedna koleżanka ze szkoły poszła w ślad za mną, już jesteśmy dwie!”
Paulina
Uczestniczka kursu trenerskiego Kreatywny Umysł
Motywacja na lekcji zdalnej = Webinar dla tych wszystkich nauczycieli, którzy myślą, ze zdobyta kiedyś wiedza im wystarczyl Otóż NIE! Ten webinar genialnie wyjaśnię dlaczego musimy nieustannie się dokształcać i odświeżać pewne wiadomości i umiejętności! Dzisiaj wiemy o wiele więcej i należy z tej wiedzy efektywnie korzystać i przekazywać ją uczniom / dzieciom - zwłaszcza w zakresie wiedzy o mózgu.
Katarzyna
Posiadaczka dostępu do Webi Zone