Edukacja dla Uczących Your new title here Skip to content

Nauczyciel Biegle Czyta

Finalistka Tony Buzan Book Awards 2021 zaprasza do udziału w I edycji JEDYNEGO w Polsce kursu biegłego czytania dedykowanego pedagogom – Nauczyciel Biegle Czyta.

Zostań certyfikowanym nauczycielem biegłego czytania i  zdobądź najważniejsze umiejętności pedagogiczne oparte na filarach neurodydaktyki

Dzięki udziałowi w kursie zaoszczędzisz czas, zdobędziesz najważniejsze narzędzia oraz rozwiniesz swój mózg o nowe połączenia neuronalne.

Czym jest biegłe czytanie?

Szybkie czytanie to zbiór technik pozwalających na zwiększenie tempa, w jakim czytamy. Zwykle za szybkie czytanie uznaje się prędkość powyżej 500 słów na minutę. Prędkości osiągane przez mistrzów szybkiego czytania dochodzą nawet do 35 000 słów na minutę,

KAŻDY może znacząco zwiększyć prędkość czytania regularnie wykonując odpowiednie ćwiczenia i wykorzystując naturalny potencjał ludzkiego mózgu do uczenia się.

Dzięki 10 tygodniowemu programowi treningowemu pod okiem ekspertki oraz odpowiednio dobranemu zestawowi ćwiczeń będziesz dokładnie wiedzieć co masz robić, aby zacząć biegle czytać w 10 tygodni oraz nauczyć tego swoich podopiecznych.

Dla kogo jest ten kurs?

Screenshot_22.jpg

Dla nauczycieli i pedagogów pragnących podnieść swoje kompetencje

Screenshot_22.jpg

Dla lubiących inwestować we własne umiejętności

Screenshot_22.jpg

Dla nauczycieli, którzy chcą pomóc uczniom czytać z przyjemnością

Screenshot_22.jpg

Dla odnajdujących radość w czytaniu, chcących przeczytać w życiu duuużo książek i czerpać ogromną przyjemność z obcowania z nimi

Screenshot_22.jpg

Dla pedagogów poszukujących i lubiących wiedzieć, dla których czytanie i błyskawicznie przybywająca wiedza są podstawą „bycia na bieżąco”

Co zyskasz dzięki udziałowi w kursie?

Screenshot_22.jpg
Czas

95% z nas czyta bardzo wolno, czyli ok. 180-220 słów na minutę. Dzięki udziałowi w kursie i odpowiednim treningom będziesz czytać co najmniej 300% szybciej po 3 miesiącach (gwarantowane!). Pozostały czas wykorzystasz na rozwój innych pasji.

Screenshot_22.jpg
Narzędzia

By w pełni korzystać z efektów biegłego czytania ważne jest równoczesne rozwijanie umiejętności koncentracji i zapamiętywania. Kurs jest kompletnymprogramem rozwijającym kompetencje w tych obszarach. Poznane ćwiczenia wykorzystasz w codziennej praktyce pedagogicznej jako wsparcie dla uczniów z trudnościami.

Screenshot_22.jpg
Wiedzę

Dowiesz się jak działa mózg, gdy czyta i się uczy. Poza tym poznasz narzędzia oparte o filary neurodydaktyki, a także doświadczysz jak działa i pozytywnie zmienia się mózg pod wpływem konkretnych ćwiczeń i treningów. Co najważniejsze zobaczysz także jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce, czyli w efektywnym i satysfakcjonującym nauczaniu.

Screenshot_22.jpg
Materiały

Co tydzień będziesz mogła pobierać z naszej platformy świeży zestawy ćwiczeń, rozpisany trening na najbliższy czas oraz dodatkowe arkusze pracy, które pozwolą Ci poprowadzić ciekawe i wartościowe zajęcia z uczniami

Screenshot_22.jpg
Motywację

Kiedy biegle czytasz inaczej widzisz świat inaczej i więcej ci się chce. Jesteś bystra, masz sprawny umysł, kreatywność, świetną pamięć, a z tym wszystkim chęć do rozwoju oraz wewnętrzny spokój płynący z wiedzy i doświadczenia, które zyskasz.

Screenshot_22.jpg
Wsparcie

Przez cały czas trwania kursu jak i po jego zakończeniu Olga będzie motywować, radzić, korygować i wspierać, po to byś osiągnęła swój upragniony rezultat.

Kto prowadzi kurs?

Olga Woj

 • Neurodydaktyczka, trenerka kadry pedagogicznej i autorka szkoleń z efektywnychbnarzędzi edukacyjnych i biegłego czytania.
 • Swoje doświadczenie zdobywała między innymi jako trenerka i metodyczka Akademii Nauki.
 • Od 2020 roku dzieli się swoją wiedzą i pedagogicznym doświadczeniem tworząc Mózg na Warsztat-Edukacja dla Uczących.
 • Finalistka Tony Buzan Book Awards 2021 dzięki innowacji pedagogicznej
  „Kreatywny Umysł”.

Jak odbywa się kurs?

 
 • Kurs składa się z 10 spotkań (lekcji) online
 • Po zapisaniu się na kurs (czyli po jego wykupieniu) na podany adres email otrzymasz automatycznie dostęp do platformy Mózg na Warsztat
 • Na naszej platformie będą dla Ciebie nagrania lekcji, treningi, materiały i inne narzędzia oraz certyfikat. Pełen dostęp do zawartości będziesz mieć przez 6 miesięcy

Ile kosztuje udział w kursie?

Nauczyciel Biegle Czyta

2588
599
 • 2490 zł – 10 spotkań x 249zł (łącznie 20h dyd.)
 • 29 zł - Imienny certyfikat Nauczyciela Biegłego Czytania
 • 69 zł – Workbook „Biegłe czytanie - Nauczyciel trenuje ”
PROMOCJA

Podczas tego 10 tygodniowego, niezwykle inspirującego kursu:

Screenshot_22.jpg

Nauczysz się biegle czytać, zwiększając swoje tempo czytania o co najmniej 300%

Screenshot_22.jpg

Poznasz metodykę uczenia naturalnego czytania dzieci nieczytających oraz dowiesz się jak zwiększyć przyjemność czytania przez uczniów starszych

Screenshot_22.jpg

Pobierzesz z platformy mnóstwo inspiracji i materiałów do tego, jak rozwijać powyższe kompetencje na swoich zajęciach (bez względu na to na jakim etapie edukacyjnym uczysz)

Screenshot_22.jpg

Spędzisz wspaniały czas w gronie rozwojowo myślących nauczycieli, których fascynuje odkrywanie możliwości swojego mózgu

Screenshot_22.jpg

Dowiesz się jak wspierać uczniów z trudnościami w czytaniu oraz jak pomóc im „czytać ze zrozumieniem”

Screenshot_22.jpg

Zyskasz lub usprawnisz kluczowe kompetencje przyszłości takie jak koncentracja, pamięć, kreatywność, myślenie krytyczne i innowacyjne

Screenshot_22.jpg

Otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje oraz dający możliwość prowadzenia ciekawych projektów i konkursów związanych z biegłym czytaniem w Twojej szkole.

Co jeszcze otrzymujesz?

Twój imienny certyfikat będzie symbolicznym dowodem kompetencji, które zyskasz. Będzie możliwy do pobrania z platformy po ukończeniu kursu.  Certyfikat wydany jest na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652)

Każdy uczestnik otrzyma w trakcie kursu Workbook  „Biegłe czytanie - Nauczyciel trenuje ” z treningami czytelniczymi do wykonania. Ponadto publikacja zawiera bezcenne wskazówki metodyczne rozwijające pedagogiczny warsztat oraz liczne ćwiczenia uzupełniające treningi np. na poszerzenie pola widzenia oraz podnoszące poziom koncentracji i zapamiętywania. Będzie on gotowy do pobrania z platformy w trakcie kursu.

Jakieś pytania?

Jak się zapisać?

Wykup dostęp klikając " Chcę wziąć udział w szkoleniu" lub napisz na adres kontakt@mozgnawarsztat.pl z prośbą o fakturę przelewową

Mam! Co dalej?

Na Twoją skrzynkę mailową przyjdzie link z wygenerowanym dla Ciebie hasłem. To link do naszej platformy. Tam czekają już na Ciebie materiały, dokumenty do wprowadzenia innowacji, inspiracje, prezentacje Prowadzącej, a także najważniejsze - nagrania wszystkich warsztatów.

Jak wezmę udział w kursie?

Po dokonaniu zakupu otrzymasz na podany adres email link z loginem i hasłem. Przygotuj ładny zeszyt z gładkimi lub kropkowanymi kartkami i możesz zacząć się rozwijać 🙂

Dostęp zbiorowy? Faktura na szkołę? Inne pytania?

Pisz na kontakt@mozgnawarsztat.pl

Kilka ciekawostek o czytaniu

Obliczono, że „wiedza” podwaja się co 9 miesięcy. Dostęp do informacji jest powszechny, dlatego warto biegle czytać, by przyswoić ją szybciej i dokładniej.

Czytanie książek to uniwersalny sposób na utrzymanie żywego umysłu nawet w starszym wieku. Umiejętność tłumaczenia słów na obrazy mentalne ma dobry wpływ na funkcje poznawcze. Kiedy czytasz, twoje słownictwo staje się bogatsze, a twoja pamięć się poprawia.

Thomas Edison odczytywał 2-3 linie naraz, zapamiętując tekst prawie stronami. Zawdzięczał to umiejętności maksymalnej koncentracji i rozwiniętej pamięci.

Czytanie może być przyjemne niczym oglądanie filmu. Oczy czytelnika, patrząc na różne wyrazy, przekazują obrazy, a inteligentny mózg łączy je w jedno „zdjęcie”. Można się tego nauczyć.

Przy powolnym odczycie dochodzi 0,5-0,7 nieuzasadnionych powrotów do przeczytanej jednej linii (tzw. regresja). Dzieci w wieku szkolnym wykonują ok. 20 ruchów regresywnych na wers, przez co czytanie bardzo je męczy i nabywają przekonania, że jest trudne i nieprzyjemne.

Osoba biegle czytająca nie potrzebuje wysokokalorycznego jedzenia, aby poradzić sobie z nudnym życiem �� Czytanie jest zdrowe w każdym wymiarze.

Dołącz do społeczności
Mózg na Warsztat- Edukacja dla Uczących na Facebooku
i Instagramie

Zadaj pytanie, odpowiemy w ciągu 24h